Bisiklet

Misafirlerimiz, otelimizden kiralayacakları bisikletlerle tam ortasından azmak geçen Çamlı Köyü'nün her iki yakasını da keşfedebilirler. Bisiklet sayesinde henüz endüstriyel turizmin kol gezmediği Çamlı'da sık sık rastlayamayacakları ve kolay kolay unutamayacakları köy hayatından kareler yakalayıp kendilerini kimi zaman çilek tarlalarında, kimi zaman portakal bahçelerinde bulabilirler. Özellikle Mayıs-Eylül ayları arasında köylülerin yol kenarında kurdukları tezgahlar, yetiştirdikleri meyveler ve dağlardan topladıkları ot demetleri bakımından zengindir.

 

Binicilik

 

Çamlı Köyü son yıllarda binicilikle anılmaya başladı. Çünkü burada köyün girişinden başlayıp deniz kıyısına kadar uzanan kocaman bir orman var. Bu orman gezileri sırasında kuş türlerinin yanı sıra, tavşan ve sincap gibi sevimli hayvanlara rastlamanız mümkün. Köyün bir kaç farklı noktasında sizi at sırtında Çamlı ormanlarında gezdirecek deneyimli eğitmenler bulabilirsiniz. Çamlı ormanını ve köyü ikiye ayıran, “azmak” diye isimlendirilen çayın içinden geçerken at üzerinde gezebilmenin mutluluğunu sevdiklerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz.

 

Kano

Kano kiralayıp Çamlı Köyü’nü ikiye ayıran ve muhteşem bir flora ve fauna oluşturan azmak içinde turlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Tekne Turu

Marmaris'teki otellerinden alınan turistlerle dolu otobüsler, her gün yüzlerce kişiyi iskelede bekleyen teknelere bırakır ve akşam üzeri otellerine geri dönerler. Bu tekneler Sedir Adası'nın yanı sıra İngiliz Limanı, Okluk koyu, Yedi Adalar, Karacasöğüt, Boncuk Koyu ve Akyaka'yı gezme fırsatı bulabilir, bu koyların sualtı florasını keşfedebilirsiniz. Köydeki ailelerin bir çoğu geçimini sezon boyunca düzenledikleri tekne gezileriyle sağlar.

 

Yürüyüş

Çamlı iskelesinden denize paralel uzanan ve giderek deniz seviyesinden yükselen yol, sizi nefes kesen Gökova manzarasına hazırlarken, kara tarafında zengin bir fauna ile burun buruna getirir. Özellikle bahar aylarında bu yol koku alma duyuları hassas olanlar için keşiflerle doludur. Sırasıyla, Taşbükü, İncekum ve Boncuk Koy'a kadar uzanan yol dinlendirici bir rotadır. Çamlı vadisinin iki tarafındaki tepelerden yukarı uzanan dağ yolu ise tırmanmaktan hoşlananları, balcılıkla uğraşan ya da ineklerini yükseklerde otlatan köylülerle karşılaştıracaktır.